Co je v životě podstatné a důležité, aneb „mini“ zamyšlení do Nového roku 2019.

verONIka

1. ONI (rodiče)
mi nemají co mluvit do života!
2. Bez NICH (syn a dcera)
by mi bylo líp
3. JIM (učitelům)
vděčím za místo a plat uklízečky
4. JE (sousedy)
teda fakt nemusím!
5. ONI (vláda)
nás jen sprostě okrádají!!
6. O NICH (přátelích)
jsem si tohle nemyslel, nemyslela !
7. S NIMI (tchánem a tchýní)
bydlet nebudu!
Skloňování bezchybné – je láska plná hrubek

Učeň

V době kamenných hradů a hrdinných rytířů oděných v nádherná brnění se jeden odvážný a velmi šikovný chlapec rozhodl, že se stane kovářem. Začal jako učeň u jednoho kováře a rychle se naučil veškerému kovářskému umění. Naučil se používat kleště, kout železo na kovadlině a pracovat s měchem. Byl opravdu velmi zručný – dokázal vykovat dokonale rovné a ostré meče i lehké a pevné přilbice, které odolaly každé ráně, nádherné svícny i překrásně zdobené mříže.
Když skončila doba jeho učení, našel si místo v kovárně královského paláce.
Všechna jeho kovářská dovednost však byla marná, protože se nenaučil to nejzákladnější: jak na křesadle vykřesat oheň, bez kterého se při své práci neobešel.
Je samozřejmé, že si děti musí osvojit určité dovednosti (číst,psát,počítat, plavat, používat počítač), že se musí připravit na život v jedenadvacátém století.
Ale jestliže jim nebude poskytnuto nic jiného, jestliže jim bude upřena duchovní stránka, pak je o ně postaráno jen v některých detailech života, jako by život neměl žádný střed.
V některých kulturách se proces objevování tohoto duchovního středu nazývá prostě naučit se být prostě člověkem , který je užitečným pro ty druhé…

Co předám svým dětem v Novém roce 2019 ?

Jak oni nám, máme to předat svým dětem: o skutcích Božích, o divech, jež s námi činil, chvályhodných, mocných činech. (SNC)
Bible – Žalm 78,4

Tvoje děti dostanou jen jedno dětství. Život není převázaný mašlí, ale stále je to dar.
Regina Brett

Vybral J.L.